Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

SADIK ERENLER

Yazar / Schriftsteller

     Sadık Erenler: 1955 yılında Ankara'da bir banka memurunun çocuğu olarak doğdu. Aslen Sivas ilinin Divriği ilçesindendir. Babasının memurluğu nedeniyle öğrenimini değişik şehir ve kasabalarda yaptı. İlkokulu; Divriği, Bayburt ve Ankara'da, Ortaokul eğitimini Mardin ve Tarsus'ta, Lise eğitimini Tarsus ve Sivas'ta yapıp mezun olduktan sonra 1973 yılında Almanya'ya geldi.

1976 yılında bir Plastik firmasında çalışmaya başlayıp, 1984 yılında aynı firmada vardiya ustası oldu. Lise sıralarında bir kitap kurdu olarak bilinen yazar, Lise eğitimi sırasında başlamış olduğu edebiyat çalışmalarını Almanya'da da sürdürüp 1989 yılında ilk öykü kitabı Dazlaklar'ı yayımladı. İsviçre'de bir kuruluşun açtığı öykü yarışmasında dereceye girip ödül aldı.İçindeki yüksek öğrenim isteğini bastıramadığından, Anadolu Üniversite'sinin Avrupa'da başlattığı Üniversitede okuma fırsatını değerlendirerek İktisat Bölümüne girip dört yıllık bir eğitimden sonra diplomasını aldı. 1987 yılında çalışmakta olduğu firmada Kimya koluna bağlı sendika kurulmasının içinde yer alarak İşyeri İşçi Temsilciliğine seçildi, 22 yıldır sürdürdüğü İşçi Temsilciliği görevini 2006 yılından beri Baştemsilci olarak yürütmektedir.

1993 yılındaki Madımak Oteli yangınından sonra Avrupa'da gelişen Alevi Kültür Merkezleri kurma girişimi içinde yer almış olup, yaşadığı Laichingen kasabasında 1997 yılında kurulan AKM Laichingen'in ilk başkanı olarak iki dönem görev yaptı. Avrupa'da her ay yayımlanan Kerbela Dergisine seri olarak ''Aleviliğin Tarihsel Sürecini'' yazmaya başladı. ''Kerbela Çiçekleri'' romanının ilk cildini 1996 yılında yayınlayan yazar, 2006 yılında 2. cildini yayımladı.

Yazar, Aleviliği daha iyi öğrenmek ve öğretmek için araştırmalarını yoğunlaştırıp, Laichingen Alevi Kültür Merkezi'nde Alevilik dersleri vermesinin yanı sıra, Kerbela Dergisinde yayınlanan seri yazılarını daha da geliştirip bilgi boşluklarını da doldurarak önümüzdeki dönemde okuyucuya bir ''Araştırma Kitabı'' olarak sunma aşamasında.

Im Brühl 18/2

89150 Laichingen

Handy / Cep : 0174 - 6629769

Telefon : 07333 - 924757